GARDEN TOWERS residential complex: Today the firemen have come to the complex. In tower B in the second or third floor one apartment has flooded everything under it,

moreover, water has damaged the central post of video surveillance systems for reception and functionality of opening the garage door for guests.

Otevřený email facility managera:

Vážení, zasílám Vám informace, které se odehrály v uplynulých 24 hodinách. Došlo celkem závažným haváriím v residenci Garden Towers:

Blok A:

Zde došlo k prasknutí a protečení filtru topné vody v rozdělovači na 3 patře naproti výtahům. Bohužel voda stihla natéct do rozvaděčů a rozvaděče společné spotřeby. Podružné rozvaděče se zatím zdají být nepoškozeny, nicméně rozvaděč společné spotřeby byl zasažen silně. Došlo k vyzkratování několika řídících jednotek a jističů.

To způsobilo, že je odstavena jednotka sprinklerů, která je momentálně mimo provoz. Dále byl cca 10 hodin mimo provoz výměník. Dále je odstavena i automatická tlakovací stanice, která tlačí vodu z řadu do celého objektu. Hrozí, že až klesne tlak, tak bude přerušena dodávka studené vody do celého komplexu. Dále nesvítí světla na chodbách a záložní světla jsou již mimo provoz také. Na odstranění závad se pracuje společně s CG a věřím, že v co nejbližší době dojde k obnově energií.

Dodávka teplé vody a topení byla obnovena v cca 20:30 večer. Dodávka elektřiny do bytů nebyla přerušena, pokud však ve Vašem bytě nefunguje, je možné, že to je spojeno s pracemi na rozvaděči. Výtahy jezdí.

Blok B:

Zde došlo k úniku vody z jednoho topného kolektoru v jednom z bytů ve 3.NP. Došlo tam k celkem velké prasklině a vzhledem k tlaku sedmi atmosfér byl únik vody enormní. Došlo k promočení oblasti od – 2.P.P. až do 3.NP. Zatím se zdá, že byly zasaženy jen společné prostory objektu. Došlo k uzavření studené vody pro cca 40 bytů, které se nacházely v bezprostřední blízkosti úniku a odstavení výměníkové stanice na cca 4 hodiny. Únik vody ustal cca až hodinu po uzavření. Jistě jste si všimli zásahu hasičů a policie ČR. Hasiči bohužel nedokázali únik zastavit, neboť uzavírání topení je na chodbách a samostatné v bytě není. Podezření na takto dlouho trvající unik je, že voda byla naakumulována v podlahové skladbě bytu a dále si to převzala gravitace. Po konzultaci s instalatéry dojde dnes k zapnutí studené vody, která neměla vliv na únik. Topení do ostatních bytů bylo obnoveno ihned po ověření příčiny úniku vody.

Tímto Vás chci všechny požádat, abyste si zkontrolovali konvektory ve svých bytech, zda v napojení nedochází k únikům vody a neprodleně to nahlásili společnosti Central Group. Konvektor se nachází v podlaze, většinou u prosklených stěn a je chráněný odnímatelnou mřížkou. Pokud zjistíte únik, tak okamžitě uzavřete přívod topení do bytu. Přívod topení je na chodbách naproti výtahům za bílými plechovými dvířky. Zde musíte uzavřít dva uzávěry, které se nachází vertikálně nad sebou. Uzavírejte pouze svůj byt, který je označen číslem Vašeho bytu. Ušetříte tím spousty problémů.

Potřebujete i Vy něco rychle sdělit obyvatelům v residenci nebo vystavit jakýkoliv inzerát se k ní vztahující? 

Napište nám do redakce zde

Порекомендуйте эту страницу остальным, нажав кнопку «Поделиться» на Facebook

Napište váš názor