SLUŽBY: Hodinář je řemeslník, který se zabývá výrobou, opravou a seřizováním přístrojů na měření času – hodin nebo hodinek. Nedaleko náměstí Jiřího z Poděbrad naleznete specializovanou dílnu a prodejnu jednoho z největších mistrů tohoto cechu v Praze

Hodinářství v Přemyslovské

Hodináři se od 16. století dělili na velké, tj. specialisty na velké hodiny, a malé hodináře, kteří se věnovali hodinkám. Velcí hodináři byli původně zámečníci. Dalším spolupracujícím řemeslem byli pouzdraři, zpravidla truhláři, řezbáři, dále zlatníci, stříbrníci nebo klenotníci, kteří mistrům mechanikům dodávali hodinové skříně, skříňky či pláště. Specialisté měli následující sortiment výrobků – sluneční a věžní hodiny, orloje, kyvadlové hodiny a zhruba od roku 1500 první kapesní hodinky. Roku 1904 vyrobila firma Cartier pro francouzského letce Santos-Dumonta první náramkové hodinky, které od první světové války rychle nahradily hodinky kapesní. V 50. letech se začaly vyrábět hodinky s automatickým natahováním, nejčastěji excentrickým segmentem (rotor), který se při pohybu ruky otáčí a natahuje pero. Další významnou novinkou byly křemenné hodinky (quartz), poprvé vyvinuté ve Švýcarsku, ale vyráběné od roku 1969 japonskou firmou Seiko. No a od té doby se s hodinkami, hodinami a nejrůznějšími strojky na měření času roztrhl opravdu pytel v rozmanitosti jejich funkčností, modelů a modifikací. 

Pan Jaroslav Moučka, jehož hodinářství sídlí ve staré zástavbě v ulici Přemyslovské – nedaleko náměstí Jiřího z Poděbrad, je skutečným mistrem v tomto starobylém oboru, který se samozřejmě ale i velice odborně orientuje v současných nabídkách a trendech přístrojů na měření času a skutečně precizně a za dobrou cenu Vám opraví, seřídí nebo nastaví Vaše jinde zakoupené hodiny a hodinky nebo kvalitně vykoná některou z těchto dalších specifických činností: 

  • prodej hodin a hodinek 
  • opravy hodinek
  • záruční a pozáruční servis
  • výměny baterie, skla, sklíčka, řemínků
  • výkup, odkup, bazar, antik – hodiny, hodinky i starožitné
  • restaurování starožitných hodin
  • eshop – classic-watches.eu

Odborné služby pana Moučky jsem využil již několikrát a vždy jsem byl maximálně spokojený. „Rychlost, kvalita práce a preciznost“ je jeho krédo v podnikání. A nejenom já, ale desítky zákazníků, kteří se do jeho dílny vrací každý den s něčím novým nebo jen tak pohovořit, by Vám tuhle referenci mohli skutečně potvrdit.

Nu neváhejte, a pokud potřebujete některou z výše uvedených služeb, určitě od našich rezidencí v docházkové vzdálenosti nasměrujte přímo na tuto adresu:  

Jaroslav Moučka

Hodinářství v Přemyslovské

Přemyslovská 48/13

130 00 Praha 3

tel: 222 730 037

email: shop@classic-time.cz

OPEN: 10 – 12 / 14 – 18

eshop: www.classic-watches.eu

Chcete koupit tyto nebo jiné kvalitní hodinky? Klikněte na fotografie níže pro vstup do eshopu Hodinářství v Přemyslovské:

text: vlastní + wikipedie, foto vlastní, web inzerenta + mapy.cz, video: youtube.com

DOPORUČTE TENTO ČLÁNEK I OSTATNÍM STISKNUTÍM TLAČÍTKA SDÍLET NA FACEBOOKU

Napište váš názor