SLUŽBY: Ve vietnamské kuchyni je z velké části zastoupena zelenina, ovoce, bylinky, rýže, maso, a proto je také velice zdravá – 500 metrů od našich rezidencí máte možnost nově tyto kulinářské lahůdky posoudit sami + VIDEO vietnamských jídel níže

PHO Olšanka – restaurace

Vietnamská kuchyně je skutečně jednoduchá a racionální. Má poměrně velmi blízko k čínské kuchyni, protože Vietnamci převzali od čínských kuchařů jejich princip vaření – snaží se najít rovnováhu mezi kontrastními chutěmi, vůněmi i konzistencí pokrmů. Přesto, že se mnohá jídla podobají a vliv Číny na přípravu pokrmů ve Vietnamu nelze v žádném případě opomíjet, vietnamská kuchyně má své základní rysy a vytváří se tu nezaměnitelné kulinářské speciality.

Součástí téměř všech vietnamských jídel je rýže. S touto se však nesetkáme pouze jako s klasickou přílohou – z rýže se tu vyrábí těstoviny (základních druhů je pět), rýžový papír (používaný k přípravě rolek), sladkosti (hlavně z nezralé zelené rýže), rýžový ocet nebo škrob, a samozřejmě rýžový alkohol.

K velmi oblíbeným vietnamským základním jídlům se řadí právě rýžové nudle – PHO a vietnamské jarní rolky nazývané nem.

Necelých 500 metrů od našich rezidencí naleznete nedávno otevřenou luxusní vietnamskou restauraci PHO Olšanka, jejíž sympatická majitelka si Vám dovolí při návštěvě nabídnout ty nejchutnější pokrmy, kterých má ve svém jídelním lístku opravdu požehnaně. Restaurace je tu poměrně krátkou dobu, ale i tak už se stala velmi oblíbenou a často navštěvovanou kulinářskými labužníky, kteří svým mlsným jazýčkům dopřávají stylová a zdravá jídla z tohoto kontinentu. A za velice rozumné ceny. Restauraci jsme navštívili, pochutnali si zde a rozhodně ji doporučujeme vyzkoušet i Vám. Věříme, že budete opravdu spokojeni.

Adresa: 

PHO-Olšanka

Olšanské náměstí 1782/8

130 00 Praha 3

tel: 777 854 999

web: www.pho-olsanka.cz

OPEN: 10 – 23 hod

Nejzákladnější jídla, na které se můžete v PHO – Olšanka těšit: 

kuřecí a hovězí polévky – Pho bo, Pho ga, Bun bo hue

rýže (Com), nudle (Bun)

rolky, závitky (Banh cuon, Goi cuon, Nem cuon, Nem ran)

masová jídla – Bun Cha (grilované maso s nudlemi a zeleninou), Bo kho (Dušené hovězí se zeleninou a nudlemi)

vietnamský salát Goi

pizza, atd.

Jak vypadají tradiční vietnamská jídla? Poučte se třeba v tomto videu a pak se rozhodně vydejte je do PHO Olšanka vyzkoušet na vlastní chuť. Už dlouho jsme se tak dobře nenajedli. 

Text vlastní, foto vlastní + jídla hosté restaurace, video: youtube.com

DOPORUČTE TENTO ČLÁNEK I OSTATNÍM STISKNUTÍM TLAČÍTKA SDÍLET NA FACEBOOKU

Napište váš názor